article
Szacowany czas czytania 2 min. (250 słów)

Ogrody - podstawowe zagadnienia dla każdego początkującego ogrodnika

Napisane przez Wiesław dnia 20.04.2023
Ogrody - podstawowe zagadnienia dla każdego początkującego ogrodnika
article

Projektuj ogród sam – poradnik dla początkujących

Jeśli marzysz o pięknym ogrodzie, a nie masz pojęcia jak się za to zabrać, to ten poradnik jest dla Ciebie! Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o uprawie i pielęgnacji roślin oraz z pewnością wskazówki jak wybrać odpowiednie gatunki do Twojego ogrodu.

Tępienie nornic

Nornice są niechcianymi gośćmi w każdym ogrodzie. Aby je zwalczyć, zastosuj zmieszany zaprawę z pokrzywy lub zastosuj preparat Roundup w trawniku.

Drzewa i krzewy na Twojej działce

Do uprawy na działce szczególnie polecamy pietruszkę, dziką gruszę o małych owocach oraz bezspornie jawor – drzewo o wielu zastosowaniach.

Skalniaki wieloletnie i rośliny doniczkowe

Skalniaki są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego idealnie nadają się do tworzenia dekoracji w Twoim ogrodzie. Jeśli chcesz mieć kwiaty w domu, postaw na kwiaty doniczkowe, które pięknie kwitną na czerwono.

Podlewanie i odżelazianie wody

Aby Twoje rośliny prawidłowo się rozwijały, ważne jest aby wyraźnie je regularnie podlewać. Po prostu pamiętaj, że woda, którą używasz do podlewania, powinna być wcześniej odżelaziana.

Przycinanie i przesadzanie

Dbanie o Twoje rośliny to nie tylko podlewanie. Ważne jest również aby ściśle mówiąc je regularnie przycinać i przesadzać. Na przykład, tawułę wczesną należy przycinać wiosną, a truskawki warto przesadzać co 2-3 lata.

Przetwory z aronii i ostropest

Aronia to niezwykle popularny i smaczny owoc, który nie ulega wątpliwości możesz wykorzystać do zrobienia soków, dżemów lub nalewek. Ostropest z kolei posiada właściwości lecznicze i naturalnie może być stosowany w postaci herbaty lub mączki.Mamy nadzieję, że powyższy poradnik pomoże Ci w zaprojektowaniu pięknego ogrodu. Pamiętaj, że wszystko zaczyna się od pierwszego kroku!

5a A63 rbe t7e y8f kab ud3 ł47 2d z55 o5e sbe ta0 ad3 ł47 3d p63 r2d z01 e2d z47 a0 aab ube t55 o63 ra0 a47 55 obe ta0 a07 g55 o11 wa0 ad1 n7e y47 d1 na0 a5e sbe td2 ę3d pab u30 jec ą72 c55 oa6 : ogród, poradnik,
Avatar

O Autorze

Wiesław
Bez wątpienia młody, zafascynowany ogrodnictwem blogger z wykształceniem inżyniera ogrodnictwa. Zajmuje się tworzeniem unikalnych, oryginalnych treści na blogu, który de facto jest skierowany do osób mających pasję do ogrodnictwa. Jakkolwiek by było publikuje wyczerpujące wpisy na tematy związane z przycinaniem, uprawą roślin, pielęgnacją ogrodu i innymi aspektami ogrodnictwa. Tak czy owak uwielbia dzielić się wiedzą i praktycznymi wskazówkami, które pomagają innym w zakresie rozwoju swoich umiejętności ogrodniczych.

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,44 / 9 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *